Vorige
Algemeen Nieuws
Volgende
Vorige
Alle rubrieken
Volgende

Moeder JU Meatloaf nu sterkoe

De bijna 10 jaar oude JU Lonia 232 (Sodan Red) wist onlangs het predicaat Sterkoe 1 te behalen. Dit wist de witte melkkoe te behalen na een nieuwe excellente score en een gemiddelde lactatiewaarde van 105. Haar jonge zoon JU Meatloaf wordt ingezet bij een Nederlandse KI.

De hoogproductieve Lonia 232 uit de stal van Johan Uenk, wist (opnieuw) een score van EX-91 te ontvangen op een leeftijd van ruim 9,5 jaar. Dit bracht haar vervolgens het Sterkoe 1 predicaat. De Sodan Red-dochter stamt uit zeker 7 generaties ingeschreven met VG/EX uit een diepe Nederlandse koefamilie. Deze lijn fokte zo ondermeer ook al de fokstier JU Stefan. Verder kenmerkt zich deze lijn door de zeer hoge vet- en eiwit productie. Zo wist ook deze excellente Lonia 232 in o.a. haar 3e lactatie een 305-dagen productie te realiseren van 10.396 kgM met 5.18% vet en 3.85% eiwit.

Tevens werden er ook een reeks melkvaarzen gekeurd, waarbij er een hoge score van VG-88 was voor de 4,5 maand verse Diplom-Red-dochter JU Lonia 352. Een maximale score van VG-89 voor melktype en VG-88 voor haar uier benadrukte haar kwaliteit. Ook was er een hoge score van 87 punten voor een ruim twee maand verse Drouner Rednex-dochter. 

Vorige
Algemeen Nieuws
Volgende
Vorige
Alle rubrieken
Volgende